Mina, meie ja fotograafia

10 nippi, mida jälgin ise pildistamas käies

See väljend on mul absoluutselt igal pildistamisel, kus ma olen ise kaamera ees. Olgugi, et ma olen ju fotograaf ja tean, kuidas poseerida, mismoodi olla, siis ikkagi tunnen ma ennast kohutavalt kohmetult ja ebamugavalt kaamera ees. Mulle tundub, et äkki jääb mul kõht liiga paks kui küljega seisan või äkki jääb mu tagumik liiga suur või jalad tunduvad lühikesed. Enamus kordi mõtlen pildistamisel, et olen täiesti vale riiete valiku teinud.  Sellised tunded ja mõtted tiirlevad mu peas terve selle sessiooni. Nii, et kui kellelgi veel on sellise hirmu pärast pildistamas käimata, siis teadke, et seda tunnet tunnevad enamus inimesi:)

Mõtlesin, et 10 nõuannet, mida mina ise alati jälgin. Toon need välja suvalises järjekorras, nii nagu meelde tuleb.

Kõik need nö nipid ei ole mul sugugi tulnud kiirelt ja pinteresti või teiste pilte vaadates. Me oleme tänaseks päevaks käinud 8 aastat järjest umbes 2-3 korda aastas pildistamas ja selle kõik olen õppinud sessioonidelt ja hiljem pilte vaadates ning ennast analüüsides. Tean enda komplekse ja arvestan nendega. Aga ma pole seda alati teinud. Olen ikka väga palju valesid valikuid ka teinud nende aastate jooksul ja sealt ka enda jaoks mitte üldse ilusaid pilte saanud. Asi pole fotograafis olnud, vaid täielikult minu enda probleemides.

1. Et mu jalad paistaks pikemad – kuigi ma tavaelus eriti kontsi ei kanna ja kui kannan, tunnen ennast päris kohmakalt, siis pildistama minnes enam jaolt siiski eelistan kontsi. Aga on ka olnud neid sessioone, kus olen kontsadeta ning siis püüan seista kikivarvul või jälgin, et ma ei oleks liiga palju mõlema jalaga täis talla peal. Istudes hoian jalad sirgelt välja sirutatud või kõverdan ühe jala.

 

2. Jälgin, et oleksin sirge seljaga – istudes ei vajuks kössi, õlad oleksid all ja kael ilusti pikk.

 

3. Hoian kõhu peidus – kuna mul on kohutav kompleks oma “paksu” kõhuga, siis jälgin et hoiaksin seda sees poosides, mis on tehtud profiilis või lihtsalt peidan kõhu koha ära (nt käe või Iti taha). Proovin eelistada riideid sellise lõikega, et seda teemat polekski aga alati ei õnnestu.

 

4. Valin hoolikalt riideid – see on üks olulisemaid osi. Tuleks arvestada oma keha iseärasustega ja valida vastavalt sellele riided. Ja kui perega käime pildistamas, siis mõtlen ühtse stiili välja. Mida paremini valitud riided, seda ilusamad pildid. Minu eelistus on alati pastellsed ja heledad toonid või võimalikult neutraalsed. Kui ideede puudus on, siis pinterest on hea abiline või fotograaf.

 

5. Meik – mina igapäevaselt ei meigi aga pildistama lähen alati päris tugeva meigiga. Ma lihtsalt meeldin endale rohkem meigiga ja juba tean ette, et hiljem meeldivad mulle pildid rohkem kui olen tugevamalt värvitud. Olen päris palju lasknud meikaritel teha meiki aga viimased korrad olen ise hakkama saanud.

 

6. Otsin erinevaid poose – ma lappan väga palju Pinteresti enne pildistamist. Salvestan väga palju pilte omale telefoni ja vajadusel vaatan neid isegi keset sessiooni.

7. Proovin mitte seista lihtsalt otse (kahjuks mul pole endast väga head näidis pilti, panen siis ühe internetist leitud)

 

8. Hoian lõua all – kuna mul on tunne, et mu silmad jäävad jube väiksed, siis proovin hoida lõua natukene all (mitte palju) ja vaadata kaamerasse veidi nagu alt üles. Muidugi seda peab veidi peegli ees katsetama, sest kui liiale minna siis võib tekkida topeltlõug.

9. Küsin fotograafilt – kuna fotograaf on ju tegelt see, kes näeb mismoodi midagi jääb ja mina see hetk ei näe, siis küsingi kogu aeg, et kas nii või naa on okei? Kas mul on kõht paks nii? Kas mul tundub nina liiga pikk? Kas mu juuksed on ok? Ega mu meik pole laiali? jne jne jne.

10. Proovin lihtsalt nautida kogu protsessi ja vahepeal lihtsalt lõdvaks lasta. Lapsega on see super lihtne, sest siis ei olegi aega mõelda, vaid peab enamus ajast teda lõbustama. Need pildid ei tule ehk nii kenad aga need tulevad just väga tõetruud, sellised nagu me oleme oma elus. Ja tagant järgi on neid pilte just kõige lõbusam vaadata.

 

Fotode autorid on Kätlin Käresk ja Mait Jüriado

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga