Mina, meie ja fotograafia

Post ID: 201

Siin, Saksamaal, tekib vahel tunne et teatud asjad on väga ajast maas võrreldes Eestiga. Muidugi mõistan, et Eesti on väiksem ja uuendusi on tunduvalt lihtsam seetõttu sisse viia aga siiski on see siinne seis kohati üllatav. Toon mõned näited, mille peale tahaks nutta aga natukene on naljakas ka.

Tahtsin oma ebay parooli ära vahetada. Selleks oli vaja kinnitada oma andmed koodiga, mida oli võimalik saada kahel moel. Üks võimalus oli saada see sms-i teel ja teine postiga. Kuna mul telefon laadis teisel korrusel ja ise istusin all, valisin teise variandi. Ilmselgelt ootasin ma seda oma e-postkasti aga kui seda ei olnud veel järgmiseks hommikuks mu kirjakastis, kinnitasin siiski oma andmed sms-i teel saadudu koodiga ning unustasin juba selle vahejuhtumi. Üllatus oli päris suur kui 4 päeva hiljem saabus mulle paberkandjal kiri postkasti ebayst koodiga.
Sarnane lugu oli kui soovisime oma interneti ruuteri parooli vahetada. Nad tahtsid uue saata paberil postiga, loobusime sellest suurepärasest võimalusest ja elame edasi oma olemasoleva parooliga.

Mitte ühtegi dokumenti ei saadeta e-postiga, vaid kõik tuleb ise oma käega kohale viia või heal juhul postiga saata. Postist kahjuks vahel kaovad asjad, nii et kindlam on ikka ise kohale minna alati. Seda ka muidugi, kuna siin ei tunnistada digiallkirja.
Vahepeal oli meil Eestist paari dokumendi vaja. Kui muidu tundus mulle paberite taga ajamine igav ja keeruline, siis seekord ma lausa nautisin millise kergusega ja kiirusega see käis.

Kodu interneti pakett on meil võetud täiesti okei kiirusega ja eeldatavasti oleks pidanud töötama suurepäraselt. Reaalsuses juhtus nii, et kui näiteks tahtsid mõnda lehte avada, siis keskmiselt õnnestus see alles viiendal korral. Sinnani ütles, et inteneti levi puudub või leht pole saadaval. Jumal tänatud on just see minu abikaasa valdkond. Peale ühte õhtut arvuti ja ruuteri vahet käimist Karlil ning internett töötab imeliselt. Kui oleksin näiteks üksi siin sellises olukorras, siis istuks jätkuvalt refreshides lehti ja mõeldes, et kuidas need sakslased veel saavad nii sõbralikud ja rõõmsameelsed olla, kui nad ei saa isegi googeldada vajalikke asju:)

Kõik need seigad panevad hindama Eestit tunduvalt kõrgemalt. Iseenesest on see tore. Ise tahtsin ju näha eemalt oma elu ja mida ma võtan liiga iseenesest mõistetavana. Nii et palun – ise soovisin seda kõike:)

Head aega

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga