Mina, meie ja fotograafia

5 positiivset poolt Saksamaal

Mulle omale tundub, et olen teinud postitusi, kus hädaldan selle Saksamaa üle. Küll ei meeldinud mulle nende prügi äraviimise korraldus, siis ei meeldinud et poed pühapäeval kinni on, üldiselt ilm on siin ka kohutav ja veel umbes miljon häda, mis mulle siin ei meeldi. Aga kõigile nendele hädaldamistele kirjutan hoopis vahelduseks, mis siin postitiivset on.

  1. Sakslased  – inimesed on rõõmsameelsemad. See oli isegi ehmatav esimeseks, kuidas täiesti võõrad inimesed tahavad paar lauset juttu rääkida kui näiteks jään jalutades nende koera vaatama. Ma isegi kartsin minna maja ette rohima esimene kord, kuna saksa keel oli üks suur null ning olin täiesti kindel, et naabrid tulevad tere ütlema ja end tutvustama. Sellistel hetkedel on muidugi Karli, kelle kohe kaasa kisun endaga:) Mitte, et ma ise oleks võinud öelda, et ei räägi saksa keelt kahjuks. Aga Karliga oli ikka julgem seda teha:) Naljakas veel muidugi on selle juures asjaolu, et meil kõik naabrid räägivad inglise keelt. Ma lihtsalt kohati olen selline argpüks:)
  2. Puhtus – linn on puhas. Vaatamata tihedatele festivalidele ei ole linn prügi täis. Muidugi kui festival lõpeb, siis see nii pole aga juba järgmiseks hommikuks on kõik ilusti taas korda tehtud. Igapäevaselt ringi kõndides on siin puhas ja ilus.
  3. Tänavate haljastus – kui me algus siia tulime oli mul tunne, et see oleks nagu mingi filmi stseeni koht, mitte päris elamiseks mõeldud tänav. Pooled tänavad ei ole mitte asfaldist, vaid hoopis tänavakivist. Mitu korda aastas tehakse terves linnas korralik hooldus. Puid lõigatakse tagasi, puude alused rohitakse ning kaetakse uue mullaga, vajadusel juuritakse mõned puud välja ning istutatakse uued, põõsad trimmerdatakse ära, kivide vahed rohitakse jne jne. Meil maja ees vahetati isegi tänavavalgustuse post välja. Palju pööratakse tähelepanu, et oleks õitsemas midagi. Mugavuse mõttes on loomulikult need erinevad puud ja põõsad. Ma ainult käiks ka pildistaks kõiki neid õisi.
  4. Privaatsed väiksed hoovid – oma hoovis teen, mis tahan. Ei pea muretsema kui otsustan hommikumantlis kohvi juua õues, et mõni naaber ehk vaatab imelikult. Samuti on hoov nii palju väike, et selle hooldamine võtab väga vähe energiat. Muru niidab Karli vist ainult 10min heal juhul. Kui varem arvasin, et ikka hoov peaks suuuuuur ja avar olema, siis siin olles olen hakanud nautima hoopiski seda väikest aeda. Selle viimasega muidugi Karli ei nõustu:)
  5. Odavad hinnad – nii riideid kui kõiki tooteid saad osta igas hinnaklassis. Kui tahad lähed ostad omale 5euroga uue jope ja muidugi saad seda sama teha ka 1500euroga.

Need olid esimesed 5 asja, mis mulle pähe tulid. Need on puhtalt minu isikliku arvamuse ja kogemuse põhjal.

 

Aitäh

facebook-icon-logo-vectorLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga