Mina, meie ja fotograafia

7 päeva Eestit – Iti Krit sai 2 aastaseks

Olime vahepeal puhkamas Eestis, kuigi puhkuseks on seda kõike vist raske nimetada. Pidasime Iti Kriti ja Karli sünnipäevi, emadepäeva, käisime ise ühel sünnipäeval, nägime ära mõned üksikud sõbrad ning oligi nädal otsas.

Alustan algusest ja ilmselt teen mitu postitust sellest käimisest.

5.mai sai Iti Krit 2 aastaseks. Õige sünnipäeva päeva otsustasime kohe oma perega veeta ning midagi toredat ette võtta. Talvisest Eestis käimisest on Iti meil suur Lotte austaja. Nii polnudki raske otsust teha – käisime Lotte kohvikus. Jäime väga väga rahule kõigega. Teenindus oli super, söögid olid veel paremad ja meie sünnipäev oli väga meeleolukas.

Sünnipäeva hommikul ärkas Iti lillede ja sünnipäeva lauluga. Tõin kohalikust pagariärist saiakesi ka, nii et küünlad torkasime kohupiimakorbi sisse. Iti oli tordi asendusega väga rahul, sõi pärast suure isuga.

Kui talvel Eestisse jõudes oli Iti üliõnnelik ja käitus nagu oleks üle mitme kuu lõpuks jälle koju saanud, siis seekord olid lood vastupidised. Teda ei huvitanud miski, oli õnnetu olemisega, nuttis palju, magas halvasti ning meie tundsime, ennast kõigest sellest üsna kehvasti. Nii teatas Iti peale hommikusööki väga emotsionaalselt, et tema ei taha kuskile oma hoovist minna. Seisime Karliga päris nõutult ega teadnud, mis teha. Tahaks ju lapse sünnipäeva tähistada aga samas peaks see eelkõige Itile tore päev olema. Muidugi olime kindlad, et kui sinna Lotte kohvikusse jõuaksime, siis meeldiks talle seal väga. Vahepeal käisin nutsin ise natukene ja mõtlesin, kuidas olen lapse sünnipäeva ära rikkunud sellega, et Eestisse tulime. Lõpuks ikkagi saime taga kokkuleppele rahumeelselt, et lähme koduhoovist ja mamma juurest mõneks ajaks ära.

Kohvikusse jõudes pandi meile lauale kohe silt sünnipäeva puhul “Iti 2″. Tore oli näha, kuidas Iti jälle naerdes ringi jooksis ja suurest rõõmust kiljus. Minu emasüda sulas ja valasin veel mõned rõõmu pisarad.
Lõpuks kogunesid kõik ettekandjad kokku, kes muide olid erinevateks Lotte multika tegelasteks teinud, ning laulsid Itile sünnipäeva laulu koos torditüki ja küünaldega, mille eest me muide ei maksnud vaid oligi kohviku poolt kink. Iti sai uhkelt küünlad kustu puhuda ja torditüki ära süüa. Kohvikus oli pisike poe nurgake ka, kust ostsime kaasa pisikese Lotte nuku ja värviraamatu.

Koju jõudes olid mamma juures mängimas venna vanemad lapsed, kes Itile hirrrmsasti meeldivad. Nii oli sünnipäeva lõpp ka täis naeru ja kilkeid.

Hiljem olin päris üllatunud kui kuulsin teiste kritiseerivaid ja negatiivseid kommentaare Lotte kohvikust. Ei tea, kas minust on lahkunud see kritiiline eestlase meel või mis aga meile meeldis seal kõik. Naljatasime Karliga, et söögid on nii maitsvad, et sinna võib ilma lastetagi sööma minna. Näiteks Karli sünnipäeval oleks ju võinud taas minna:” Tere, meil on uus sünnipäev:)”.

Kohe järgmisel päeval oligi Karli sünnipäev aga sellest juba järgmises postituses. Lähme õue suve nautima:)

 

DSCF7473

DSCF7480

DSCF7491

DSCF7500

DSCF7505

DSCF7511

DSCF7523

Aitäh

 

 

 

 3 thoughts on “7 päeva Eestit – Iti Krit sai 2 aastaseks”

  • Meie poolt ka tagantjärgi suured õnnesoovid printsessile ja muidugi emmele-issile 🙂 Meile meeldib ka Lotte kohvik väga, Carolin aint sealt vist olekski ja Lottemaal 🙂
    Nii armsad pildid olid ka muuseas 🙂 Olge tublid ja mõnusad seal kaugel 🙂

    • Aitäh:) Tore kuulda, et ikka teistele ka meeldib, siis ehk jääb see koht veel pikaks ajaks avatuks. Lottemaale me veel pole jõudnud aga suvel lähme kindlasti vaatame selle ka üle:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga