Mina, meie ja fotograafia

Aga mida sa siis üldse teed?

Ükskõik keda ma näen, küsib mu käest seda küsimust. Kes küsib niisama, kuna siiralt tunneb huvi aga vahel jääb mulje, et kuna töötan kodust, siis ilmselgelt ei teegi ma midagi. Ja edasi järgnevad küsimused – miks sul laps lasteaias käib, kui sa seal kodus niisama oled? Ja kuidas sul pole aega igasugu asju teha, kui sa oled ju lihtsalt niisama?

Peale järjekordset frustreerivat kogemust samal teemal, mõtlesin teha postituse – millega ma tegelen?

Esiteks – jah, ma töötan suure osa ajast kodus arvuti taga. Ma ju võiks minna mujale aga kuna mul on laua arvuti, siis kahjuks on see mu ainukene võimalus tööd teha. Ning lisaks mulle meeldib kodus tööd teha. Minu tööpäevad näevad välja nii, et viin Iti lasteaeda. Tulen ise koju, istun arvuti taha ja hakkan tööle. Vahepeal söön lõunat ja siis töötan edasi, kuni peab Itile lasteaeda järgi minema umbes 17 paiku. Minu jaoks ei ole probleem kodust tööd teha. Mind ei ahvatle vahepeal pesu pesemine või mõne muu tegevuse tegemine. Ilmselt mulle meeldib nii väga, mida ma teen, et ükski teine tegevus ei tundu sellest ahvatlevam. Suvel on veel õhtuti pildistamisi, mitte küll palju aga ikka on. Kui juba muu pere on kodus, siis arvuti taga ma tööd enam ei tee. Muidugi vastan kirjadele kogu aeg aga teen seda telefonist jooksvalt.

Osaliselt olen jätkuvalt otsapidi Ivica Mägi Autismikoolis. Teen seal enam jaolt kujundustöid ja proovin turundusvaldkonda arendada aga päris palju olen nõu ja jõuga abiks muudes teemades. Kuna kollektiiv on pisike, siis me ise otsustame ning arendame ettevõtet. Mina kindlasti olen pigem väikse organisatsiooni töötaja kui suure. Mulle meeldib, et saan otsuste tegemisel kaasa rääkida ja väga paljuski on üldse nö vabad käed oma töös. Minu eelnevad töökogemused on pigem suurtes organisatsioonides, nii et võrdluseks on päris huvitav.
Autismikooli ruumid ongi minu kontor. Kui mul oleks normaalne läpakas, siis vast käiksingi seal ka tööd tegemas vahel. Praegu käin pigem koosolekutel kohal ja vahel niisama hüppan läbi.

Lisaks teen veel kujundustöid – sünnipäevakutseid, erinevaid reklaame, alles tegin ühe t-särgi kujunduse jne jne. You name it! Väga suure mahulisi töid ma ei võta omale teha, sest see on lisa tegevus ning ma ei taha liiga palju  aega pühendada sellele osale.

Ning lõviosa minu tööst – fotograafia. Vaatamata sellele, et oman juba pea 3a pildistamise kogemust, siis suurem-avalik pildistamine sai alguse alles maist ning väga palju tegelengi enda turundusega. Samas on tekkinud mul üle ootuste rohkem kliente, mille üle olen ma niii niii õnnelik! Niisiis eelnevalt klientidega suhtlus, pildistamine ja lõpuks piltide töötlemine. Pikemalt seletasin juba ühes eelnevas postituses ühe sessiooni protsessi lahti, seda saad lugeda SIIT.  Tihti töötluse käigus ma pole ühe või teisega rahul ning hakkan lisaks õppima, kas mõnda töötluse teemat või üldse, mismoodi võiks järgmine kord teisiti pildistada.

Selliselt mu tööpäevad lähevad. Jah, mul on paindlik tööaeg ja saan ise planeerida oma aega aga sellist hetke mul nädalas ei ole, kus oleks igav ja midagi teha polegi. Aga ausalt öeldes mulle meeldib nii. Mu tööpäevad küll lõpevad mõni päev alles kell 23 õhtul aga samas kui tahan, siis võin sõbrannaga keset päeva kohvikus rahus istuda 2h ilma, et keegi ütleks midagi. Või kui vaja teen Itile lasteaia vaba päeva ning olengi tema päralt.

 

 

 

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga