Mina, meie ja fotograafia

Asjad, mis ajavad mind täiesti hulluks Saksamaal

Vastukaaluks oma positiivsele postitusele tuli mul muidugi meelde terve hulk asju, mille pärast tahaks appi karjuda, oma seitse asja võtta ja kolida kuhuiganes minema siit kohutavast riigist. See on veidi liialdatud aga osa asju lihtsalt ärritavad kohutavalt. Ilmselt kui koliksin ummisjalu nende probleemide eest minema ja avastasin, ennast uuest riigist uute probleemide keskelt, nii et ega ma veel siit minema veel ei lähe:)

  1. Saksa keel – olin täiesti teadlik siia kolides, et sakslased ei räägi väga inglise keelt. Olles hakkaja inimene mõtlesin, et võtan seda kui katsumust. Ja võtangi aga mõni päev kui näiteks on vaja apteegist vaja osta mõni sptesiifiline rohi ning natukene nõu küsida, siis tahaks lihtsalt minna ja rääkida. Mitte seletada käte-jalgadega ning purssida saksa keele segu inglise keelega. Vahele natukene eesti keeles vandudes.
  2. Jalgratturid – tegelikult see punkt ajas mind mõned kuud tagasi veel rohkem hulluks, nüüd juba olen harjunud. Üldiselt olen nõus, et jalgratas on mugav liikumise vahend ning samal ajal saab veidi sportigi teha kui liigud punktist A punkti B, siis siin ajab mind hulluks, et jalgrattur on esmatähtis. Autod venivad jalgaratturite taga, sest nad lihtsalt sõidavad keset teed, jalakäiad peavad ootama kuskil pool põõsas kuni ratas kitsamal kõnniteel möödub. Alguses siia tulles ei saanud kuidagi aru kumb kõnnitee pool on jalgattale ja kumb jalakäiale ning lähtusime lihtsalt autode sõidu suunadest. Nii helistati meile pidevalt kella ja olime jalus kuskil. Lõpuks sattusime märgi juurde, kust saime teada, et jalgratas on ALATI autotee poolses osas. Peale seda on meie jalutuskäigud tunduvalt rahulikumad.
  3. Suitsetajad – see on kohutav kui palju siin on suitsetajaid. Olgu, päris minema ei koliks nende pärast aga siiski, on kohutav vaadata, kuidas emad kiirelt tõmbavad suitsu enne kui lapsega ujulasse sisenevad. Ja just tihti on need naised, mitte mehed. KOHUTAV!
  4. Keelatud videod – mäletate Eestis taheti mõniaeg tagasi vastu võtta AKTA. Siin see ongi vastu võetud. Youtube on täis uut muusikat, mida meie ei näe, kuna siin riigis on kõik need videod keelatud. Mul pole midagi selle vastu, et ostan plaate ja muusikat legaalselt. Teemegi seda aga ma ei näe isegi osade blogijate vloge. Ajuvaba.
  5. Müüt nimega “Saksa täpsus” – enamus teavad, et on olemas väljend Saksa täpsus. Ma isegi ei tea, miks selline väljend on. Absoluutselt iga asjaga pole siin tähtaaegadest kinni peetud või unustatakse meid üldse ära. Kuna siin elektoonika poes pole kõike saadaval, siis oleme koha peal tellinud. Iga asi on saabunud 2 nädalat hiljem lubatust või siis näiteks tolmuimeja, mida tahtsime ei tulnudki. Või kui panime auto remondiks aja ning ütlesime, et KINDLASTI vajame konkreetseks päevaks autot tagasi. Siis mis te arvate kas saime, muidugi mitte. Päev hiljem saime. Söögikohas küsisime arve ning jäimegi seda ootama, sest selgus taaskord meid oli unustatud. Neid näiteid võiks lõputult tuua.

Olgu aitab hädaldamisest. Kindlasti leiaks minusugune viriseja siia loetellu veel umbes miljon viga aga kuskile peab piiri tõmbama.

Tegelikult on siin ikka üldiselt tore elada ja kunagi teen positiivsete postituse vol 2 ka:)

 

Aitäh

facebook-icon-logo-vectorLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga