Mina, meie ja fotograafia

Eestlased vs sakslased

Eile õhtul avastasin väga laheda tüdruku youtube-ist, kes teeb erinevaid sakslasi tutvustavaid videosid. Sattusin nii suurde vaimustusse, et vaatasin poole ööni neid:)

Üks video on sellest, millised on sakslased. Video on tehtud koos korterikaaslasega Venezuelast, nad võrdlevad üksteist. Sakslasi kirjeldavad nad kui väga plaani inimesi, mitte sõbralikena, oma ruumi vajavatena, raskesti sõbrunevatena ja üldse väga kinnistena. Ainult nädalavahetusel vahetuvad need inimesed enda sõbraliku versiooni vastu, kuna siis pruugitakse alkoholi ja lastakse ennast vabaks. Video, millest räägin asub SIIN. (Samas võite ka tema videosid vaadata, mis on sünnitusest. Ma nõustun ka nendega 100% :))

Tuli tuttav ette? Minule küll tuli. Eestlased kirjeldavad ennast enam jaolt samamoodi. Samas näiteks kui mina hetkel võrdlen eestlasi ja sakslasi, siis on sakslased tunduvalt sõbralikumad, avatumad ja rõõmsameelsemad. Muidugi olen teadlik, et ühes Saksamaa otsas on inimesed täiesti teistsugused kui teises otsas. Kuna ma seal teises otsas käinud pole, siis oskan ainult meie poolt kommenteerida.

See omakorda pani mõtlema mind, et äkki eestlased polegi nii ebasõbralikult kinnised kui meile omale tundub. Äkki väljast poolt tundume sõbralikud, soojad ja toredad. Nii võiks ju olla küll. Kuigi pean ütlema, et mina olin küll enne siia tulekut oma terede jagamisega suht kitsi ning suvalistele inimestele ei naeratanud ka. Ma arvan, et mind oleks vähe imelikuks peetud kui oleksin hakanud teretama tänaval vastu jalutavaid suvalisi inimesi ning igale ühele naeratama, kellega pilgud kohtuvad.

Seekord kui Eestisse jõudsime, siis lennujaamast välja astudes tahtsime minna ülekäigu rajast üle ning kui olime sellele astunud lähenes auto, kus roolis oli naisterahvas ning lapsed istusid taga. Mõtlemata astusime edasi aga selgus, et tema ei plaaninudki meid üle tee lasta. Andis gaasi juurde ja hoopis meie hüppasime tagasi. Ma isegi ei pahandanud, naersin ainult Karlile – teretulemast Eestisse:) Ma ei arva, et sakslased kunagi nii ei käitu aga ometi pole meid siin ükski auto veel alla ajada üritanud. Siin on muidugi need hullud jalgratturid, kes on üritanud korduvalt meid alla ajada:)

Olles vaadanud nüüdseks päris palju videosid, kuidas saksalased kirjeldavad ennast ning samas elades siin ja nähes neid kõrvalt, võin küll öelda et nad arvavad endast hoopis teistmoodi kui välja paistavad. Huvitav, kas eestlastega on sama? Siiani on kõik tuttavad välismaalased küll öelnud, et eestlased on sõbralikud ning toredad. Samas äkki nad viisakusest ütlevad nii:)

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga