Mina, meie ja fotograafia

Emotsioonid. Kodu. Töö.

Siis kui harva kirjutada, on kuidagi keeruline algust teha. See tühi leht on mul juba teist päeva ees lahti ja enam jaolt mõtlen see nina ees mingeid mõtteid. Kõik tunduvad liiga isiklikud, et kirja panna. Või tekitavad tunde, et mind vist liigitatakse hullude hulka kui selliseid asju kirjutan.

Emotsioonid. Olles oma turvalises keskkonnas suhteliselt emotsionaalne, siis tuleb mul hästi tihti ette olukordi, kus pean endale korrutama – kõiki emotsioone on okei tunda. Ükski tunne ei ole vale.
Aga mind tõesti ajab närvi, kui ma lasen häirida ennast liiga palju teistest inimestest. Vahel olen mitmeid päevi endast väljas ja mõtlen, kas peaks rahustite järele hakkama haarama, lihtsalt kellegi teise ütlemisest. Reaalselt ju kui keegi teine ütleb midagi, mis mind häirib siis üldiselt ei tee inimesed seda teadlikult. Igaüks meist räägib oma kogemustele ja tunnetele baseerudes. Ja kui asju öeldakse puhtast õelusest, siis selle kohta arvan ma tegelikult nii – what Susie says of Sally, says more of Susie then Sally. Miks see siis üldse mind häirib? Miks see viib mind endast välja? Miks ma lasen seda endale ligi? Ma peaksin selle kõik laskma nagu tuule endast mööda, mitte kannatama lõpuks selle all oma tervisega. Ju jälle see “tore” ülitundlik mina mängib siin rolli.
Kodu. Jätkuvalt on mul kohati selline kodutu tunne. Ma ei leia seda kohta enam, kus mulle meeldiks. Kus oleks hea. Viimati kui käisin Lagedil pildistamas põldude ja heinapallide vahel, hobused vaatasid pealt, siis seal oli hea. See on mu selle suve kõige mõnusama tundega sessioon. Ma ise tundsin nii suurt sisemist rahu. Pildid tulid ka ilusad mu meelest. 
Aga elada ma ju ei oska põldudude ja hobuste keskel. Ma ei ole muidugi kunagi elanud aga teades kui palju asju ma kardan, siis see ei sobi mulle. 
Korteris elu on ka omamoodi, mul isegi pole otseselt selle vastu midagi. Aga see korter kindlasti ei saa asuda nii mürarikkas kohas, kus me praegu oleme. Ja teisalt tunnen ikkagi jubedalt loodusest puudust. 
Üks päev ma tahtsin sõita mere äärde aga loobusin, sest absoluutselt igas suunas olid ummikud, ma lihtsalt ei viitsinud istuda kuskil ummikus et mere äärde jõuda. 


Töö. See ongi see kummaline teema, mis on mul peas praegu hiigel suur küsimärk aga ma ei taha, seda juttu kirjutada. Sest see pole päris tavaline, vaid nagu Karli armastab öelda – paras mambodzambo.
Eks üks hetk kirjutan veidi sellest teemast ja selgitan. Aga hetkel olen täiesti segaduses, mis ma praegu tegema peaks või ei peaks. 
Minu autismikooli töö jätkub ikka samamoodi nagu ennegi aga lisaks on mul ju muid töid, mida veel teen.

Ja siis on igasugu muud lood, millest ma tahan tulevikus eraldi postituse teha. Veel ei ole õige aeg nendeks kirjutamisteks. 
2 thoughts on “Emotsioonid. Kodu. Töö.”

  • Mina igatsen ka väga looduse keskel elamist. Kuid kogu elu kesklinnas elanuna kardan samuti, et ehk päris nö metsas elamine ei olegi üldse sobilik mulle. Aga keskendudes oma soovide märksõnadele, olen oma peas juba mingeid võimalikke lahendusi leidnud.
    Seega, soovitan samuti mõelda märksõnu, mida soovid ning mõelda, kuidas seda reaalsuseks teha, et kõigile teistele ka see sobiks. Nt kolite looduslähedamase piirkonnaga korterisse; ostate endale suvila, kus aegajalt käia või siis ostate maja, mis on parajalt looduse keskel, kuid pole päris inimestest eraldatud. Kinnisvaraportaalidest maju vaadates võib ka ideid tekkida. Kui tuttavatel on suvemaja, siis võib neilt paluda laenata teile natukeseks maja, et saaksite mõnda aega proovida elada ja vaadata, mis tundeid see tekitab. Ehk siis saab ka midagi selgemaks.

    • See kõik on hästi õige. Ja mul on umbes samad suunad valikute tegemisel. Need märksõnad on täitsa olemas aga kohti vaadates mitte ükski ei tundu SEE õige. Kinnisvara portaalid on mul vaikselt juba peas vist:)
      Ma nagu isegi peaaegu tean, mis ma tahaks aga Tallinna lähistel pole sellist linnakest ja samas kaugemale kolimine mind ei ahvatle. Sellised segased tunded:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga