Mina, meie ja fotograafia

Fotograafile viitamine pildil

Ma usun, et iga fotograafi jaoks on suur tunnustus, kui tema pildid pannakse sotsiaalmeediasse üles ning need koguvad palju kiidusõnu. Mina tunnen ennast alati väga tunnustatult. Kuna olen tegelikult maailma jaoks täiesti tundmatu ning kui nende piltide üles panemisel pole viidatud mulle, siis on igakord kahetised tunded. Ühtepidi on meelitav, kui minu tehtud teos kogub palju “like”-e aga samas kui mitte keegi ei tea, et see minu tehtud on, siis teeb jällegi veidi kurvaks.

Alates sellest ajast kui käisime kõige esimsel pildistamisel olen ise alati pannud pildile juurde, kes on piltide autor. Ma isegi ei mõelnud mingitele autoriõigustele, vaid mulle tundus see loomulik teguviis. Esiteks tahtsin ise teha fotograafile nö reklaami, sest teadupärast kõige parem reklaam on see mis liigub soovitustena. Teiseks olin veidi uhke, et käisin sellise imelise fotograafi juures. Muidugi ma ei arva, et need inimesed, kes minu juures on käinud kuidagi häbeneks seda. Pigem ei tulda selle peale ja teadmatusest jäetakse viide lisamata.

Kogu see teema on mu peas keerelnud juba mitu kuud. Lõpuks sattusin ühe fotograafi kirjutad jutu peale autoriõigustest, selle leiate täies mahus SIIT

Aga kes ei viitsi tervet juttu läbi lugeda. Siis kõige olulisem osa minu, kui fotograafi jaoks, on sealt see:

“Kokkuvõtteks: Jah, kui kasutate minu fotosid, peab foto all olema minu teose autori nimi ehk Katri Korbun. Vahet pole kus keskkonnas või ajakirjas või kusiganes see pilt levib. Võite muidugi panna juurde ka instagramis @katriphotography, Facebookis Katri Korbun Photography jne.”

Minu puhul siis Facebookis viide incaojamae.com lehele või siis minu siinsele blogilehele.

Antud jutt ei ole kellegi suunas kuidagi halvustavalt mõeldud, pigem tundub mulle, et kui sellest ei kirjuta ning inimesed ei tea, siis ei tasu mul ju ka nuriseda. Usun, et väga suur osa, isegi ei mõtle sellistele nüansidele.

Ilusat nädalavahetust!

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga