Mina, meie ja fotograafia

Fotoväljakutse – päevad 6-11

Lõpuks jõuan selleni, et lisan siia ka oma tagasihoidlike kommentaaridega pildid, mis vahepeal tehtud on.

Kuuenda päeva teema oli PUNANE. Mingit väga head ideed mul ei tulnud pähe, nii korjasin elamisest kõik punased asjad kokku ja mõtlen, et vaatan mis tuleb. Tegelikult oleks olnud ideid küll aga kahjuks polnud piisavalt õigeid vahendeid ning õiget modelli.

DSCF2290_1

Seitsmes teema oli VAADE SIIT. Selle teemaga oli mul kohe kindel plaan teha selline pilt nagu lõpuks tuli. Olen 100% tulemusega rahul:)
Esialgu muidugi unistasin kohe makroobjektiivist, millega saaks teha päriselt pildi silmast, kust peegelduks vaade. Aga asja uurides, leidsin photoshopis väga kergelt teostatava lahenduse ja jäi isegi parem minu meelest.

DSCF2428_2

Kaheksas teema oli KELL 9. Minu jaoks tähendas see kahte võimalust a) pildistada midagi hommikul täpselt kell 9 b) pildistada midagi, mis sümboolselt tähendab hommikut kell 9. Proovisin nii üht kui teist. Hommikul kell 9 pildistasin just üles ärganud Iti Kriti. Pildid tulid minu jaoks armsad aga ei midagi sellist, mis oleks minu meelest sobinud laiemale avalikkusele näitamist. Nii jäi võimalus pildistada veel kohvitassi vms, kuna minu hommikud peavad algama kohviga, muud moodi pole see üldse mõeldav. Iga idee puhul tahaksin esimeseks sammud seada poe poole, et kõike vajalikku ostma minna oma visiooni ellu viimiseks. Peale mõningast kaalumist, otsustasin koduste koduste vahenditega hakkama saada ning tuli pilt millega võin rahule jääda.

DSCF2526

 

Üheksas teema oli DEKORATSIOONID. See oli vist üks keerulisemaid teemasid. Mul oli pea ideedest tühi, ühtegi head mõtet ei leidnud ka internetist. Õigel päeval jäigi pilt tegemata ning järgmisel päeval tegin rohkem mõttega, et saaksin midagi pildile ja oleks tehtud.

DSCF2567

 

Kümnes teema oli KARVASED NÄOD. Esialgu plaanisin pildistada Karlit, kes pole habet ajanud aga siis otsustasin hoopiski Betti ette võtta. Ajasin pool päeva teda fotokaga taga ning püüdsin ilusat pilti saada. Ta pani isegi keset und jooksu, kui kaamera tema poole suunasin. Nii jäi tegemata üliarmas pilt meie koera näost. Vaid tuli lähendena olukorrale veidi teistmoodi.

2015-12-10 20.33.50

Üheteistkümnes teema oli RIIULIL. Riiuleid on meil vähe ning nendel mis on, on väga igavad asjad. Püüdsin siis saada pildile oma lemmik kontraste – must ja valge. Olen taas rahul ning lõplik pilt õnnestus 100%.

2015-12-11 18.08.12

 

Kui keegi tahab väljakutse pilte igapäevaselt näha, siis otsige mind üles instagramist @incaojamae nime alt.

 

Head aega

 

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga