Mina, meie ja fotograafia

Hävinenud fotostuudio

Peale pikkkkkaa ja tüütut sõitu oleme lõpuks kodus tagasi ja täna juba Karli töölgi. Meie Itiga oleme kodus. Peale eemal olekut on kodus ikka ülim tunne olla. Aga sellest kirjutan kunagi teinekord vast eraldi postituse juba.

Niikui olime Eestisse sõitnud hakkasid siin jälle vihmasajud, need kõige hullemat tüüpi. Terve linn oli veekahjustustega üle ujutatud. Mõtlesime hirmuga, et mis meid tagasi tulles ees ootab. Juba eelmise saju ajal olid keldris loigud maas. Aga tookord polnud sellist kohutavat vihma nii pikalt.

Tagasi tulles tõesti ootaski ebameeldiv üllatus – hävinenud fotostuudio nurk. Vaip oli nii märg, et tilkus, tapeet on lahti tulnud ja niiskust täis, liistud hallitavad, laud, mis seisis vaibal on paisunud ning jätnud lisaks vaibale jalgadest plekid. Veel oli vett täis olnud sauna eesruum aga seal on kivipõrand, nii et sellest pole hullu.

Hetkel kahtlen, et ma seda stuudiot sellisel kujul tagasi enam teen. Kuigi olin üsna kurb seda kõike nähes aga samas tunnen, et sellist stuudiot vist enam ei tahagi. Pigem ostaks korralikud taustad üks hetk ja sinnani käin kodudes pildistamas või õues. Taustad saan pärast Eestisse kaasa võtta ja seal edasi kasutada.

Mõtlesin eile veidi sügavamalt kõigele, et kui hävis ju siis pidi nii minema. Muidugi rahaliselt on ka ju ikkagi kahju päris suur. Aga kõik ongi kaduv. Näiteks Eestis põles mul õel maakohas aiamaja moodi katusealune maha. Ise ehitad, näed vaeva, valid sobivaid asju kokku ja PAUH! äkki on kõik läinud. Asjadesse ei tasu klammerduda ja raha, mis nendele kulunud on vaid raha. Igal asjal, mis juhtub on põhjus ja elu suunab meid ise õigele rajale. Ja vaatamata sellele, et püüan mõista miks see juhtus, on ikkagi veidi kurb ka.

 

DSCF1755

DSCF1759

DSCF1760

DSCF1761

DSCF1762

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 

 2 thoughts on “Hävinenud fotostuudio”

  • nüüd oleks tark omanikuga suhelda ja uurida, kas kindlustuskaitse on olemas. Küsida ikka võib ja kui on, siis võib loota, et uute taustade rahale on ka lootust 🙂
    Tore on se, et sa asjale positiivselt ja loogiliselt lähened.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga