Mina, meie ja fotograafia

Iti Krit sai KOLM ja Karli sai ka aasta vanemaks

Iga aasta mai alguses on meie aasta ja elu kõige tähtsam sündmus ehk Iti Kriti sünnipäev. Iti sünnipäev on 5.mai ja otsa kohe Karli 6.mai.

Aasta kõige olulisem sündmus on meie peres kindlasti Iti sünnipäev. Oma sünnipäevad pole meile kummalegi olnud väga olulised, küll aga on 5.mai meie pere aasta sündmus nr 1.
Nii nagu eelmine aasta, tulime ka see aasta spetsiaalselt Eestisse, et seda koos oma pere ja sõpradega tähistada. Umbes nagu pulmad, mida me ei oleks suutnud teha kuskil kahekesi, sest see on nii nii oluline hetk, mida tahame tähistada kõigi oma kallite inimestega:) Niisiis sai meie pisike preili 3 aastaseks ja tähistasime seda õigel päeval oma perega ja järgmisel päeval, mis oli ühtlasi ka Karli sünnipäev, oli siis Iti pidu.

Iti Kriti sünnipäeval käisime Lotte kohvikus. Jällegi – ka eelmine aasta tegime sama. Aasta tagasi olin kuulnud vaid laitvaid kommentaare kui kallis seal on ja enamusele ei meeldivat. Meile jällegi väga meeldis ja minu jaoks olid tookord negatiivsed hinnanguid täiesti arusaamatud. Sellel aastal pettusime ise ja vaevalt enam järgmine aasta uuesti sinna lähme. Söökidest valisime täpselt samad söögid. Eelmine aasta sõime ja kiitsime, see aasta mõtlesin, et nii kohutavat toitu pole enam ammu saanud. Ja ma pole väga pirts sööja. Minu poolt jäi enamus söögist söömata. Sama ütles Karli ka enda toidu kohta.
Koht ise oli mänguasjadest tühi. Ma ei tea, kuhu olid kadunud kõik mänguköögi mänguasjad, mänguasjakastidest mänguasjad ja kärud, millega sai sõita jne. Olid vaid suured puidust kruvid ja meisterdamise asjad. Lisaks olid järgi istumise kummid, millel on kootud katted ning need haisesid lausa kohutavalt.
Tore traditsioon jätkuvalt on, et sünnipäevaline saab kohviku poolt tasuta koogitüki ning Lotte ema Anna tuleb laulab paari lisa tegelasega sünnipäeva laulu. Koos puhutakse ära küünal ning saab pilti teha.
Iti õnneks jäi rahule ja tal tundus tore olevat kokkuvõttes aga kui eelnevalt oleme pidanud lahkuma pika veenmise tulemusel, siis see aasta polnud ära tulekuga probleemi. Ju siis koht ammendas ennast.

Sünnipäeva aitas seekord korraldada minu sõbranna Mailiis, kes siis mõtles alates stiilist kuni kõigi pisi detailideni. Jälgis, et kogu stiil tuleks ühtlane ja mida kõike vaja oleks. Tegi külalistele tänukingitused ja veel küpsetas ise viineripirukad, tegi südame kujulised võileivad ning  Meie koostöö sujus ilusti, osaliselt tegin asju ise aga kogu peo aja oli ta väga abiks. Meie saimegi oma külalistega suhelda ja ei pidanud üldse muretsema, mis ja kus laual on või kas on aeg juba tordiks. Kui keegi tema abi tahab kasutada, siis küsige julgelt 😉

Teemaks olid roosad pojengid. Kutsed tegin algusest lõpuni ise, lisaks kujundasin veel sildid. Igal aastal kui neid kutseid teen, mõtlen kuidas see kogu protsess on nagu maiuspala mu jaoks. Mulle meeldib visuaalselt mõelda enne, milline see kutse peaks olema. Teha Itiga väike fotosessioon selle tarvis, töödelda pildid just selliseseks nagu mul vaja. Otsida kõik elemendid kokku ning lõpuks istuda tundide viisi ja nokkida selle disaini kallal. Ilmselt hakkan tulevikus pakkuma just sellist paketti, mis ongi kutse tegemine. Sisaldab eelnevalt fotosessiooni ning hiljem saab kujundatud digitaalse kutse.


Aga sünnipäevast veel, kujundasin mõned sildid ja siis unustasin need kujundused kõik kuhugi tõsta, kust saaks neile ligi Eestis eemal oma lauaarvutist. Õnneks olin ühe sildikese saatnud Mailiisile ja saimegi seda siis kasutada aga oi ma olin kuri enda peale. Õppetund tulevikku – kasuta välistkõvaketast!
Mulle jubedalt meeldivad need võrdlus pildid lastest. Tegin seekord 12 kuud piltidena ka.

Peo pidasime see aasta Nõmmel Bibi Mängumaal. Kui esimeseks veidi kahtlesin koha valikul, siis tegelikult Itile meeldis seal väga. Ja see ongi kõige olulisem tegelikult:)
Tordi puhul otsustasin see aasta loobuda suhkrumassi kattest ja uhketest korrustest. Soovisin vahukoore-kohupiima torti, mis oleks lihtsalt maitsev. Ja nii oli – tort oli super maitsev! Kuna Karliga me ise seal süüa ei jõudnud, siis saimegi oma tükid koju, ülejäänud sai kõik otsa. Tort oli tellitud ikka minu lemmik torditegija käest – Tordipidu.

Karli kahjuks see aasta ei saanud mingit oma üritust, küll aga nägi ta päris palju oma sõpru ära ja ta ise oli väga rahul just sellise lahendusega. Kõik laulsid sünnipäeva laulu talle ka ja Tordipidu kinkis pisikese tordikese ka talle.

Kogu üritus läks väga korda ja terve pere oli õnnelik! Aitäh kõigile, kes tulid ja olid osa sellest tähtsündmusest!:)

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga