Mina, meie ja fotograafia

Iti sünnipäeva ettevalmistused

Iga sündmusega hakkan oma meelest varakult tegelema, et ei jääks viimasele minutile. Kuidagi venivad lõpuks ikka kõik asjad nii pikale, et taas avastan ennast viimasel minutil tegutsemas.

See aasta otsustasin Iti sünnipäevaga tegeleda kohe eriti varakult. Sünnipäev on mai alguses ning minu esimesed kirjad läksid välja jaanuaris. Muidugi ei saanud sel hetkel mingeid vastuseid kuskilt, seetõttu langes motivatsioon. Ja tõesti – aega oli ju palju sel hetkel.

Nüüd kui sünnipäevani on jäänud vähem kui kuu on õige aeg tegutseda. Äkki siis ei jää viimasele minutile.

Olen broneerinud ära mängutoa. Otsisin pikalt seda õiget kohta. Minu nõudmised olid muidugi omamoodi imelikud. Ruum pidi olema piisavalt suur, et vabalt mahutada ära umbes 45-50 inimest (sh lapsed ja täiskasvanud). Tahtsin, et see asuks kuskil, kus oleks tasuta, mugav parkimine. Ruum pidi olema ainult meie kasutada, mitte see kus mängimiseks on suur ühine ala ning sünnipäevi peetakse mitmes erinevas toakeses. Tahtsin, et see oleks huvitav nii tüdrukutele kui poistele, nii pisematele kui vanematele. Viimaseks pidi mängutuba nägema ilus välja.
Peale mõningaid otsinguid sain aru, et sellest ilu poolest võin loobuda. Kuigi on väga ilus mängutuba näiteks Must-valge mängustuudio, siis see jäi liiga pisikeseks meile ning parkida pole seal eriti kuskile. Veel on ilus mängutuba Bibi Mängumaa aga jällegi on see väike. Ja suurematel lastel pole seal mitte midagi teha.
Nii sain aru, et mingit ilu pole mul mõtet taga ajada. Pigem on oluline, et oleks tore ja ruumi piisavalt. Valisin mõne erineva vahel koha vahel ning lõpliku otsuse tegi Karli.

Esimeseks sünnipäevaks tahtsin enamus asju ise teha, peale sünnipäeva olin kindel, et teiseks enam ei taha. Plaane tehes sain aru, et isegi kui tahaks pole selleks lihtsalt füüsiliselt aega. Või muidugi oleks aga see tähendaks, et midagi muud me Eestis teha ei saaks kui Iti sünnipäeva peo ettevalmistusi.
Tellisime cateringi koos stilistikaga, Karli ema küpsetab 2 soolast kringlit ning ühe plaadikoogi, veel lisaks tuleb tort. Muidugi kui esimesi cateringi hinnapakkumisi nägin pidin kolm korda silmi hõõruma, et vaadata kas summa on ikka õige mida näen. Oli! Pani kohe mõtlema, et miks mitte ise hakata selliseid üritusi tegema veel lisaks pildistamisele. Igaljuhul saime lõpuks hinna endale sobivaks ja asja lukku.

Eelmisel aastal tellisin fotograafi pildistama. See aasta ei suuda otsustada. Kas on mõtet tellida? Ma võin ju ise pilte teha, samas muidugi tahaks ju suhelda kõigiga, mitte pildistada. Samas oleks ka tore ise mõnele pildile jääda. Eelmisest aastast saime päris ilusaid pere pilte. Igaljuhul pole me otsustanud, mis sellest saab.

Nüüd jääb vaid kutse valmis teha ja laiali saata.

Ahjaa…Iti kink on veel tellimata aga selleni on tõesti veel aega küll.

Järgmiseks peaks mõtlema, mis saab Karli sünnipäevast.

 

Iti-Krit 318
Fotograaf Kerli Luts, Iti Krit 1.sünnipäev

 

Aitäh

facebook-icon-logo-vector1 thought on “Iti sünnipäeva ettevalmistused”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga