Mina, meie ja fotograafia

Jõulu minisessioonide päev

Suvel kujutasin ette, kuidas Eestis paksu lumega jõulu pilte teen. Aeg läks ja otsustasime mitte üldse see aasta enam Eestisse minna. Nii võisin ära unustada oma lumega pildistamise.

Vaikselt pidasin omaette plaani, milline taust võiks olla, millega Itist see aasta jõulupildid teen ja mõned perepildid. Mõttelõng läks edasi ja erinevate asjaolude mõjutusel tundus, et kui juba niikuinii saab taust tehtud, siis miks mitte pakkuda seda ka siin väiksemale ringile inimestele. Kahtlesin oma mõttes umbes paar nädalat. Kartsin kahte äärmust – äkki ei ole keegi huvitatud ja siis on mul omal kehva tunne või on tahtjaid nii palju, et upun nende alla. Vaatamata kõigele otsustasin oma julguse kokkuvõtta ja teha pakkumise. Huvilisi oli parajalt ja nii sündiski minu mini sessioonide päev.

Tundus hea plaan teha sellest ürtus, kus kõik tulevad peredega külla ning siis järgemööda pildistan. Igale perele oli plaanis 30min.
Kokku kestis see üritus meil ainult umbes 4 tundi. Mul pole õrna aimugi kaua ühte pere pildistasin. Kuna kolmel olid pisikesed lapsed, siis tegin pilte kaua lapsed lasid. Peale seda 4 tundi oli mul tunne nagu oleks 12h füüsilist tööd teinud. Kogu see intensiivne pildistamine, vahele suhtlemine, Iti jälgimine silmanurgast, pisikeste lõbustamine järgemööda ja valguse sättimine, oli nii väsitav.
Esimesel sessioonil sain aru kui kitsa ja pisikese tausta olin teinud.  Olin enda peale natukene pahane aga pikalt polnud aega sellesse süveneda. Enam ei saanud midagi muuta ning tuli hakkama saada ning loota, et mu töötlemise oskused on piisavad.

Kokkuvõttes mul on ülimalt heameel, et tegin selle päeva. Tänu sellele õppisin tohutult ja sain super hea kogemuse, nii pildistamises kui töötluses. Kogusin jälle enesekindlust juurde ja veendusin taaskord, mis minu unistuste töö on.

Iga sessiooni kohta üritan teha eraldi postituse. Kuidagi viimasel ajal ei jõua siia blogisse. Mõtteid on erinevaid aga millestki ei ole väga pikalt kirjutada. Kes rohkem meie asjadega kursis tahab olla, siis soovitan hoida silma peal minu Facebooki lehel. Sinna jõuan veidi tihemini kui siia:)

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga