Mina, meie ja fotograafia

Kodune privaatsus

Eestis oli meie aed kõike muud kui privaatne. Kui suhtlemise isu polnud, siis välja minna ei tasunud, kuna ei olnud nurgakest kus oleks saanud vaikselt omaette kohvi juua või niisama istuda. Oleme küll suhteliselt suured suhtlejad aga igal asjal on piir ning oma kodu peaks ju olema koht, kus saab olla vabalt ja mõnusalt. Keilas olid ainult ühed naabrid, kes jagasid meie mõtet. Olgugi, et saime hästi läbi nendega, arutasime ikka, et oma privaatsust oleks hädasti vaja. Meil oli kokku naabreid seal neli ja ülejäänud kolm olid kõik rahul madala vaheaiaga ning ilmselt ka sellega, et naabrite tegevusel sai kogu aeg silma peal hoida.
Lisaks aias mind täiesti hulluks, kuidas koer haukus õues kord tänavalt möödujate peale, kord kõrval aias tegutsevate naabrite peale ja jumal teab, mille peale veel.
Üks esimesi asju, mis Saksamaale saabudes mind rõõmust käsi pani plaksutama olid pikad vaheaiad või hekid naabritega. Betti ei haugu siin peaaegu üldse, kuna pole midagi mis ärevust tekitaks. Ise saab südame rahuga jalutada hommikul öösärgis välja. Olen alati unistanud hommikuti õues võimlemisest. Lõpuks sai mu unistus teoks ja saan seda suure rõõmuga iga päev teha. Ilma, et mul kuskil mingi publik pealt vaataks.
Aga ka siin on meil seal kõrge aia taga super toredad naabrid, kellel on kaks väikest last. Maja ees ei ole siin aedasid, vaid välisuks on kohe tee servas. Naabritega ei ole võimalik üle aia veidi juttu rääkida ja sõbruneda, nii nagu Eestis. Samas tahaks väga nendega tuttavaks saada. Itil oleks ehk tore nende lastega mängida ja ka meie ei ütleks ühtedest toredatest kohalikest sõpradest ära. Ilmselt lihtsalt kutsume nad ühel hetkel külla. Aga seda saame teha alles siis kui saabub mööbel, enne nagu ei tahaks tühja majja kutsuda ja panna neid istuma oma kahe kohalisele asendus diivanile:)

Nii avastasin endast pisikese osa, mis armastab sakslasi, kes hindavad rohkem privaatsust ja seavad tahaplaanile uudishimu.2015-08-14 20.45.31 HDR-1

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga