Mina, meie ja fotograafia

Kõigile midagi maitsvat

Tänase hommiku poole veetsime Itiga koos köögis. Tegime üht-teist talle ja üht-teist mulle. Kõik rahul:)

Umbes pool aastat tagasi oli meil suurem basiiliku söömise periood. Ostsime suure poti sees kasvavad taimed. Need on super head! Kasvavad kiiresti tagasi ja kogu aeg on värskeid lehti võtta.
Järsku sai otsa basiiliku isu ja nii jäi see pott rohkem nagu lillena kaunistama köögi akent. Tänaseks oli sellest välja kasvanud lausa mini põõsas. Pidi valima, kas viskan nüüd minema põõsa, kuna vaikselt hakkasid osa alumisi lehti kollakaks minema või teen sellest midagi. Ja teadagi kulub ju pesto sisse väga palju basiiliku lehti. Elus esimest korda otsustasin seda teha. Vaatamata asjaolule, et nii palju kui neid poe omasid olen proovinud, pole need mulle kunagi maitsenud.
Eile poes avastasin muidugi, et seedermänni seemned on jube kallid. Korra kahtlesin endas, et äkki ei maitsegi see ise tehtud pesto, siis on mõttetu kulu olnud. Aga taaskord oli mul tekkinud kinnisidee, mis vajas teostust.

Googeldasin retsepti, leidsin üsna mitmeid aga kõigis olid kogused detsiliitrites, mina aga tahtsin grammides. Ja lõpuks leidsin Erik Orgu retsepti.

Kui valmis sain oli see nii nii maitsev. Tundub, et nüüd edasi ei jää meie basiilikust jälle miskit alles, sest teen selle kõik pestoks ja söön absoluutselt iga söögiga.

Iti vaatab vahel Lotte multikaid ja seal on juttu pirukatest. Sellest alates nõuab ka tema pirukaid. Algul kui ta juttu tegi pirukatest, siis ilmselt ta ei teadnud isegi mis need täpselt on. Mina pole eriti elus pirukaid teinud aga nüüd tuleb teha. Ja ausalt, ega see midagi keerulist polegi. Ostan poest pärmitaigna, panen praetud hakkliha sinna sisse, munaga määrin üle ja ahju. Igakord teen ka natukene magusaid saiu, kas kaneelirulle või šokolaadirulle.

 

DSCF8131

DSCF8146

DSCF8137

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga