Mina, meie ja fotograafia

Kuidas ma oma toitumise pea peale keerasin

Umbes paar nädalat tagasi otsustasin, et muudan oma toitumist. Kuna ma põen endometrioosi ning selle sümptomid hakkasid mu igapäeva elu segama, siis otsustasin proovida vastavat dieeti, mis peaks selle haiguse kontrolli alla saama. Haiguse enda kohta pikemalt ma ei hakka kirjutama, selle kohta võivad kõik lugeda SIIT.

Toitumise põhimõte on loobuda punasest lihast, piimast ja piimatoodetest, nisujahust, valgest suhkrust, sojast, alkoholist ja valmis toitudest. Alkohol pole probleem, seda ma niikuinii ei joo. Samuti ei kasuta me ammu enam valget suhkurt. Nii on ka punase lihaga, Karlile ei maitse loomaliha ja nii ei osta me seda kunagi. Küll aga tundus omamoodi katsumus loobuda nisujahust ja piimatoodetest. Nisujahu ise ei ole probleem aga mulle meeldib süüa leiba, siin ei müüda juuretise baasil leiba vaid ikka seda tavalist, kus on nisujahu sees. Ja minu suured lemmikud on kooresed pastad, piima joomine söögi kõrvale, kartul hakklihakastmega, supp hapukoorega jne jne.

Algul proovisin loobuda täielikult lihast ja jätsin menüüsse ainult kala. Selliselt elasin nädala. Mulle ausalt öeldes ei maitse eriti kala ja seda oli lihtsalt liiga palju mu jaoks. Ma ju tean isegi, et muutusi ei tohiks tegelikult teha nii suurelt üleöö, kuna siis tüdineb kiirelt ja tahaks tagasi minna vanadesse harjumustesse. Niisiis hakkasin uuesti kana sööma.

Esimeseks oli küll küsimus, et mida ma üldse söön? Tomatit, kurki ja kartulit?:) Aga ei, tegelikult on menüü väga suur ja lai. Muidugi vahel ei tule lihtsalt mõtteid, mida süüa teha. Aga see probleem on mul alati olnud. Ma lihtsalt olengi nii fantaasiavaene söögitegija. Lisaks jätsin mõned nö patutoidud alles, millest ma isegi ei proovi loobuda – hommikune kohv tavalise piimaga, kitsejuust ja majonees.

Otsustasin kohe alguses, et ainult sellisel juhul on mõte kogu teekond ette võtta kui olla avatud uutele maitsetele. Annan võimaluse toitudele, mille peale varasemalt puhtalt vaatamisest nina kirtsutasin ning proovin anda endast parima. Ja tõesti olen avastanud täiesti uusi sööke/jooke.  Näiteks pole ma elus nii palju magusat söönud kui nüüd. Veganite šokolaadid ja magustoidud on lihtsalt nii nii head.

Kogu toitumise juures proovin kombineerida uusi maitseid aga samas ka tuletada meelde vanu sööke, mis on olnud kunagi mu lemmikud. Näiteks kissell on lausa super toit. Või chiken tikka pasta, mida segada kookose koorega ning sinna lisada ükskõik milliseid juurvilju. Neid toite on tegelikult palju, mis on jube palju.

 

Nii, et sellise suure muutusega on alanud minu uus aasta:)

Kas kellelgi on kogemusi endometrioosi dieediga? Ma kuulaks suurima heameelega kogemusi.2 thoughts on “Kuidas ma oma toitumise pea peale keerasin”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga