Mina, meie ja fotograafia

Kus kõik lapsed on?

Ilmselt teavad kõik, et meie imearmas printsess vihkas oma vankrit tulihingeliselt ning praeguse käruga lepib ka väga harva. Tänu siinsetele sõpradele, kes lahkelt laenasid oma pulgaga lükatavat ratast, saime teada, et just taoline sobibki meile jalutamiseks. Sellises on Iti nõus istuma pikemalt kui 5 või 10min. Niisiis soetasime ka omale ühe sellise ning käimegi nüüd rõõmsalt igapäev jalutamas. Mina õnnelik, et saan liikuda, mitte tagumikku kodus kasvatada ja Iti ka õnnelik, et pääseb mängima mujale kui oma kodu aeda.

Mänguväljakuid on üsna mitmeid siin. Need asuvad majade vahel natukene peidus aga kui jalutada ringi, siis leiab need kerge vaevaga üles. Mis mind aga imestama paneb on see, et mänguväljakuid pole pisikestele. Näiteks Iti vanusel lapsel pole suurt midagi seal teha – kiiged on kõrged ja lahtised, liumäed väga järsud ja osa lausa paari keeruga, erinevaid takistusradasid on jne jne. Lisaks on need mänguväljakud alati tühjad, mitte ühtegi last pole ma veel näinud mängimas. Kus need lapsed siis on kõik? Olgu suuremad ehk on koolis ja osa on juba lasteaias aga umbes aastased? Kus nemad on? Kodus? Jalutamas on ainult beebide emad igaljuhul.
Lasteaedasid oleme näinud küll siin ja seal, tõesti on palju lapsi aga nad tunduvad kõik vanemad. Mõtlesin, et äkki siin ei saa emad lastega kodus olla nagu ameerikas ja kõik pisikesed on juba varakult sõimes.

Huvi pärast hakkasin siis uurima kui kaua Saksa emad saavad oma beebidega kodus olla peale sünnitust. Suureks imestuseks on siinne süsteem veidi sarnane meie omale. Siinne lastetoetus on 184eur (Eesti oma 45eur).
Saksamaa naised saavad tasustatud emapuhkusel olla kokku 14 nädalat, 6 nädalat enne ja 8 nädalat pärast sündi.
Huvitav on näiteks, et kui ema jätab oma karjääri pooleli, siis saab ta 67% töötasust aasta aega. Kui isa otsustab sama teha, siis pikeneb see aeg 14 kuuni.
Vanematel on õigus olla kodus kuni 3 aastat ning terve selle aja nad saavad riigilt toetust. Samuti on soositud poole kohaga tööl käimine.

Lasteaedasid ja päevahoide uurisin ka natukene. Nende maksuvus, mida vaatasin on jagatud astmeliseks. Väiksema sissetulekuga vanematele on kõik tasuta, maksma peab alles hakkama kui aastane sissetulek ületab 18 000eur. Eestis nii muidugi ei saaks, sest siis käiks enamus tasuta lasteaias ja riik läheks üsna pea pankrotti:) Eestis on jälle muud hüved kindlasti aga kuna lasteaia elu mu jaoks tegelikult võõras, siis ei ole mina õige sõnavõtja sellel teemal üldse.

2015-09-02 11.39.38-2 2015-09-02 11.40.54 2015-09-02 11.41.04 2015-09-02 11.40.38

 

2015-09-02 11.42.12

 

Head aegaLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga