Mina, meie ja fotograafia

Loomad-linnud ründavad meie maja

Kirjutasin eile Facebookis, et meil on faasan ukse taga. Siis vaatasin seda üllatusega ja päris naljakas oli. Jalutamast tulles oli lind läinud ja arvasin, et lugu läbi. Oi kuidas eksisin. Täna hommikuks oli faasan tagasi. Ja tunduvalt nõudlikum kui eile. Istus meie välisukse taga ja toksis uksetihendeid, ukseklaasi ja niisama seina. Kui sealt lahkus, tegi seda järgmise ukse taga ning sealt edasi juba liikus akna kallale. Itil oli muidugi lõbu laialt. Joosta mööda elamise aknaid, uksi ja vaadata seda tsirkust. Iti kutsus faasanit kanaks. “Kana” otsustas minna naabrite hoovi ja lootsin, et läinud ta on. Iti oli kurvalt ukse juures ja üks hetk hõiskas rõõmsalt – KANA TAGASI. See kana ei kartnud koera akna taga ega midagi. Ja tundub, et ta ei plaanigi enam lahkuda, vaid on eesmärgiks võtnud meie majja sisse saada.

Teiseks ründasid meie maja sipelgad. Kohutav, kuidas oleme nendega võidelnud juba mitu nädalat. Kõige hullem oli algus, kui ei saanud aru kust nad tulevad. Õues on igalpool kõnniteekivid maas, kuskil kedagi näha pole aga ometi hommikuks oli köögis neid mustmiljon. Ainukesena aitas kui äädikaga kõik tasapinnad iga õhtu ära puhastasime. Niikui ununes, olid nad tagasi. Tapsin neid naiselikult küüneviiliga hommikul ikka päris pikalt enne kui hommikusööki sai tegema hakata. Peale ühte sellist sipelgate rohket hommikut sain aru, et nad tulevad kraanikausi äravoolust. Hakkasime iga õhtu sinna lihtsalt äädikat valama. Töötas! Ja eile leidsin üles ka sipelgapesa. Meie aias on istutatud õunapuu potti ja just selles potis nad siis elutsevadki. Panin mürki ja loodan, et meie elu saab sipelgatest vabaks.

Kuna õues on ilmad soojemad, siis on taas palju jäneseid liikvel. Loodan, et nemad ei otsusta meie maja oma rünnaku alla võtta:)

faasan1

faasan2

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga