Mina, meie ja fotograafia

Niisama üht, teist ja kolmandat

Täna öösel oli kohutav äike, müristamine ja torm. Isegi Karli ärkas müristamise peale üles. Minusugune argpüks passis sel hetkel juba suurte silmadega ringi, nina teki all peidus. Kõige ükskõiksem oli Iti, kes magas südamerahuga oma voodis magusat und. Hommikul oli ilm nii jahe, et panin pikad riided selga nii endale kui Itile. Kuigi me oleks eelistanud kauem pikutada, nõudis väike preili järele andmatult – alla, alla, alla, alla. No missiis ikka, alla siis alla. Tulime alla korrusele telekat vaatama aga pikalt see lõbu ei kestnud. Juba varsti tuli nii hull vihm, et Viasati levi kadus ära. Iti vaatas siis läbi Google Casti multikat ja meie Karliga aknast sama põnevusega seda paduvihma, mis ujutas kogu tänava üle. Kui Eestis üldiselt on peale äikest ja sellist vihma õhk mõnusalt värske ja veidi ehk jahe, siis siin on vastupidi. Peale vihma on nii lämbe ja soe, et tahaks ainult kuskil vees vedeleda.

Vaikselt on tekkinud mõned küsimused, mida saan ikka ja jälle. Kirjutan neist siia ka siis, äkki huvitab kedagi veel, kes pole küsida veel jõudnud:)

Kuidas me oma suurt maja korras suudame hoida? Seda küsivad enam jaolt naised:)Teate see on kummaline aga siin on õhk puhtam. Ei teki tolmu ega mustust nii palju. Näiteks kui Eestis sai Iti kanda üldiselt heledaid riideid vaid korra, sest peale seda need nägid lihtsalt kohutavad välja, siis siin seda ei ole. Ta käib liivakastis, poes ja jalutamas ning võiks vabalt veel järgmisel päevalgi samad riided panna. Ühesõnaga, siin ei pea küürima, nühkima ja pühkima seda kohutavat tolmu nii tihti. Koristajat meil ei ole! Meie Keila elamine oli üliväike ja sinna oli kõik kuidagi kokku pressitud, asjadel puudusid kohad ja üldse tundus kõike seal liiga palju. Siin on meil 2 garderoobi ja lisaks veel kõiksugu kohad, mis on spetsiaalsetele vahenditele (näit koristustarvikute ruum, pesu pesemiseks  ruum jne). Nii et, igal asjal on oma koht ja ei tekigi nii hullu segadust, õhtuti lihtsalt rändavad asjad omadele kohtadele. Laupäevad on meil koristus ja shopingu päevad. Siis peseme terve maja põrandad ära, koristame külaliste, Iti toa, vannitoad, wc-d jne.

Kas igatsen Eesti järgi? Ei igatse. Igatsen mitmeid inimesi sealt, soovin et nad tuleks kõik kogu aeg korda mööda meile külla ja olekski süda rahul:)
Leiba saab siit poest ka osta, nii et ei igatse musta leiba ka. Ainke asi, mida palusime Karli emal saata olid pudrud ning mõned maitseained, mida oleme harjunud kasutama. Pudrude valik on siin kehva. Sakslased ei söö hommikuks putru.

Millal meile külla võib tulla? Meil on juba mõned külalised käinud ja muidugi ootame ka teisi siia. Karli ei tea veel järgmise aasta töö alaseid plaane, nii et kohe kui oleme teada saanud, kuidas meie aasta kulgeb, saame lahkelt ka külalisi ka kaugemas tulevus vastu võtta kui see aasta.

Kas keelega oleme väga hädas? Üldiselt ei. Karli on muidugi julgem ja talle hakkavad keeled kergesti külge, tema saab juba poes kõik räägitud mis vaja, mina olen aeglasem. Hädas otseselt pole olnud aga ega ma midagi veel ei oska öelda, hea et vaikselt aru hakkan saama.

Kuidas Itil läheb ja kas ta läheb siin lasteaeda? Iti Krit on väga rõõmsameelne siin, tegelikult nagu Eestiski oli. Sellest saan aru, et kuna siin ei ole eriti suhtlemist teiste lastega, siis on ta veidi pelglikumaks muutunud aga usun, et see on ajutine. Lasteaeda veel kindlasti ei pane aga ehk aasta pärast võib-olla. Olen hakanud mõtlema, et peaksin ehk paar päeva nädalas mõneks tunniks viima hoidu, et ta saaks teiste lastega suhelda ja mängida.

Kas oleme üldiselt rahul? Jah, oleme. Kuigi oleme vaid natukene üle kuu aja olnud, siis võin öelda et Eestisse tagasi ei taha põgeneda:)

2015-08-22 19.14.22-1 2015-08-28 19.57.51-1

 

Head aega

 2 thoughts on “Niisama üht, teist ja kolmandat”

  • Inca, nii armas on lugeda teist. Tore kuulda, et kõik sujub. Ja Itike on ikka nii nunnu roosamanna ja täiesti issi koopia. Tublid olete 🙂 muideks, su rihmikud ootavad sind meie juures, või ehk jõuame ise enne teile, kes teab 🙂

    • Aitäh sulle armasate sõnade eest 🙂
      Ahaa ma unustasin need teile, ma imestasin et huvitav kuhu need said. Aga muidugi tulge meile, olete rohkem kui oodatud:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga