Mina, meie ja fotograafia

Sõprus, mis sai alguse Facebooki beebgrupist

Sellel ajal kui päris palju hõigatakse loosungeid ja tehakse videosid, kuidas inimesed võiks vähem Facebookis aega veeta. Arvan mina, et Facebook on üks ülimalt tänuväärne ja kasulik koht.

Kui rasedaks jäin, siis liitusin algul rohkem uudishimust aprillis sündivate beebide grupiga, kui ka mai beebidega. Tähtaeg oli mul 30.aprill, nii et ei osanud ennast nagu kumbagi liigitada. Millegipärast sai mulle omasemaks aprilli beebide grupp ning mai beebidest visati mind üsna kiirelt välja vähese aktiivsuse pärast. Lõpuks sündis Iti Krit 5.mai aga no mis seal ikka, jäingi sinna aprilli beebidesse.
Igatahes mõned kuud peale beebide sündimist kutsus Tiivi lahkelt enda juurde kirju koera kooki sööma. Koos ühe teise tüdrukuga otsustasime kutsele vastu võtta ning läksimegi kirjut koera sööma. Iti oli sellel ajal vist 3-4 kuune. Sel ajal oli just paras troopika väljas, nii et kui üldiselt käisin rahulikult Itiga külas ning ta suurima heameelega uinus mu süles, siis seal otsustas ta pool aega nutta. Olin ise nii hajevil olemisega ja mõtetega, et ega me väga pikalt seal polnudki. Küll aga läksime veel päris mitu korda kirjut koera sööma sinna:) Ja nii meie sõprus saigi alguse. Tänaseks suhtlen üksikute inimestega oma beebigrupist. Aga mõned neist on mulle väga kalliteks saanud ja ega ei kujutagi enam ette elu nii, et neid inimesi poleks.

Nüüd käis Tiivi väikese Minna Loorega meil külas. Kui siiani on kõik lapsed olnud vanemad või nooremad, kes külas on olnud, siis Minna Loore on Itist kõigest kuu vanem. Nii oli lastel väga tore koos mängida. Muidugi on vanus selline, et kord kallistatakse ja naerdakse, järgmine hetk lööb kumbki teisele vastu pead mitte millegi eest.

Praegu on põnev näha, kuidas lastes on juba välja kujunenud oma isiksused. Enam pole beebid, kes mängivad mängumatil rahulikult ja õpivad roomamist. Iti Krit on meil väga niru söömisega. Nii olen harjunud nägema, kuidas toitu taldriku peal keerutatakse rohkem kui suhu pannakse. Minna Loore oli jällegi nii tubli, sõi iga kord taldriku tühjaks. Mina vaatasin seda pealt nagu ilmaimet kadeda pilguga:)
Üldiselt Iti ei ole kade, annab tihti isegi ära mänguasja millega parasjagu mängib. Näen küll, et ta vahel vaatab sellele asjale järgi veidi nurkalt. Sekkuda ka ei taha, kuna tahan, et ta ise õpiks enda eest seisma. Selline julge ta ka pole, et läheks kelleltki ise midagi ära võtma kui teise mänguasi tundub ahvatlev. Küll aga on ta selline, et jälgib kuni teine enam ei vaata ning siis vaikselt käib ja viib minema teise mänguasjad. Väiksemad asjad torkab taskusse ja suuremad viib kuskile nurgataha peitu. Minna jällegi on hästi julge ja otsustuskindel, kes väga kindlameelselt näitab oma soove välja. Lahe oli neid kahte jälgida, väiksed sõbrannad koos 🙂

Päris kaua olid Iti Krit ja Minna Loore väga sarnased – sama kaal ja pikkus ning juukseid.

Aga meie tegemistest üldiselt. Taas ei jõudnud Bocholtist eriti kaugemale, jalutasime vanalinnas, käisime mänguväljakutel, natukene shoppasime ja päris palju olime kodused. Lapsed said koos mängida ja meie juttu rääkida.
Õues läks ilm ilusaks nii, et tegime ka selle aasta esimese grillimise. Muidugi ei anna Saksa poe grill lihasid võrreldagi Eesti omadega. Eestis võin grillimise saadustest pool suve elada, siin on valik suhteliselt väike ja maitse pole ka nii hea. Nii, et tuleb ise hakata marinaadidesse panema kõike.

Külalised olid meil kokku 3 täis päeva ja need lendasid lausa linnutiivul.

Iti 3 kuune
Vasakul Iti Krit 3 kuune ja paremal Minna Loore 4 kuune

 

poole aastased
Vasakul Minna Loore ja paremal Iti Krit, umbes poole aastased

 

DSCF4286
Iti Krit ja Minna Loore, see aasta talvel ehk umbes 1,5a

 

Fotograaf Kerli Luts
Fotograaf Kerli Luts, Iti 1a sünnipäev

 

Ja sõbrannad koos Saksamaal

2016-03-30 20.36.10

2016-04-01 11.56.59

DSCF6868

DSCF7030

DSCF7056

 

 

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

 

 

 

 1 thought on “Sõprus, mis sai alguse Facebooki beebgrupist”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga