Mina, meie ja fotograafia

Sügis piltides

Ma ei tea, kas mulle tundub või on Eesti sügis tunduvalt värvilisem kui meie Saksamaa sügis. Siin kas pole veel värve eriti või neid ei tulegi. Eks seda oskan kommenteerida talvel. Lisaks kuulsin ikka ja jälle, et siinsed ilmad on palju soojemad kui Eestis. Nagu enamus eestlastele, nii ka mulle tundus see ülimalt ahvatlev. Siiani olen pettunud, soojust ei kuskil! Ilmad on täpselt samad, mis Eestis.
Täna jalutama minnes otsustasin kaamera kaasa võtta ning proovida pildistada loodust ja jäädvustada siinne oktoober. Pean ausalt tunnistama, et looduse pildistamine ei ole vist “minu tass teed” või ei leidnud ma piisavalt ilusaid/huvitavaid objekte üles. Äkki ei oska ma märgata looduse ilu läbi kaamera. Lähivõtteid võib ju teha lilledest, marjadest ja murust aga see pole päris see. Igatahes arenemisruumi on küllaga.

Iti Krit oli terve tee väga kannatlik. Nosis oma parankat ja vaatas tüdinenud näoga ringi kui vanker jälle seisma jäeti. Isegi ei protesteerinud olukorra vastu, vaid lihtsalt leppis sellega.

DSCF0946-2 DSCF0991 DSCF0963 DSCF1002 DSCF0966  DSCF0977 DSCF0984 DSCF0995 DSCF0998 DSCF0953 DSCF1005 DSCF0921 DSCF0867 DSCF0988 DSCF0862

 

Head aega2 thoughts on “Sügis piltides”

 • Meie oleme nüüd teist sügist Saksamaal, Düsseldorfis. Eelmisel aastal mõtlesin täpselt samamoodi, et millal ometi kõik värviliseks läheb ja muru oma roheluse kaotab. Ja.. ega nii ilusaks ei lähegi kui Eestis. On palju puid-põõsaid, millele jäävadki lehed külge, on mõni üksik, mis läheb värviliseks ja on veel jaanuarikuuski punane ja siis mõned üksikud jäävad lehtedest ilma. Natukene võõras ja minu arust isegi kurb. Kurb just see, et värve pole. See, et kõik puud raagus ei ole, mulle iseenesest väga meeldib. Ma muideks olin täitsa kindel, et need pottides kasvavad palmid lohistatakse talveks ikka kusagile sooja. Ja ei saanud aru, millal ometi terrassid kokku pakitakse.. Ei pakitudki! Inimesed istuvad ka talvel südamerahus õues oma õllega ja naudivad. 😀 Talv on siin muidugi natuke jama aeg, valget lund siinkandis enamasti ei ole, on pime, sombune, vihmane ja tuuline. 🙁
  Ilm on praegu tõesti külm. Samas olime eelmisel aastal novembri esimesel nädalavahetusel Kölnis ja istusime restorani terrassil päikese käes – ilma jakkideta ja kõrbesime kuuma päikese käes – oli üle 20 kraadi (päikese käes muidugi rohkem). Et eks aastad pole vennad ja minu arust oli vähemalt siin veel eelmisel nädalal täiesti mõnus ja sügise kohta soe. Ja mis peamine – nii palju päikest on olnud! Igal juhul olgu enne veidi külmem ja päike kui soojem ja vihmane. Täna pidin muidugi kringliks külmuma, ei osanud kohe üldse oodata, et ainult 5 kraadi on. 😀

  • Me täiesti samas kandis, nii et mul siis ei tasu väga oodata seda värvilist sügist. Järgmine aasta peab Eestisse plaanima nädalavahetuse reisi selleks ajaks, siis saab seda ilu seal nautida:)
   Minu jaoks on nii kummaline vaadata, kuidas kõiki asju istutatakse pottidesse – õunapuid, marjapõõsaid, lilli ja no midaiganes, kõike.
   Kusjuures ma kahtlustasin, et kindlasti see aasta on jahedam tavapärasest. Kuna meie ju tulime siia ja ootame sooja, siis muidugi kiuste on külm:)

   Nii tore, et kommentaari jätsid! Kui satud meie linnakesse, siis võta julgelt ühendust:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga