Mina, meie ja fotograafia

Pildid

Alina ja Fin

Alina ja Fin

Peale lifestyle pildistamist oli kohe otsa ühe armsa ema pildistamine pojaga. Ilmselt kuna olin juba meelestatud ühele teemale, siis kujunes sellest lühisessioonist ka midagi sarnast välja. Kuigi pisike Fin oli veidi tõbine ja tahtis väga ainult ema süles olla rahulikult, saime mõningad pildid siiski17 tehtud.

Lifestyle pildistamine ja pildistamise info Eestis

Lifestyle pildistamine ja pildistamise info Eestis

Veel eelmise aasta lõpus oli mul väga lahe lifestyle pildistamine. Ma isegi ei tea sellele eesti keelset nime – eluline? Eestis kahjuks seda sorti pildistamised väga popid ei ole aga kindlasti kuulub see valdkond minu lemmikute alla. Olen neid pilte alati vaadanud ja imetlenud, nii et […]

Jõulu minisessioonide päev

Jõulu minisessioonide päev

Suvel kujutasin ette, kuidas Eestis paksu lumega jõulu pilte teen. Aeg läks ja otsustasime mitte üldse see aasta enam Eestisse minna. Nii võisin ära unustada oma lumega pildistamise.

Vaikselt pidasin omaette plaani, milline taust võiks olla, millega Itist see aasta jõulupildid teen ja mõned perepildid. Mõttelõng läks edasi ja erinevate asjaolude mõjutusel tundus, et kui juba niikuinii saab taust tehtud, siis miks mitte pakkuda seda ka siin väiksemale ringile inimestele. Kahtlesin oma mõttes umbes paar nädalat. Kartsin kahte äärmust – äkki ei ole keegi huvitatud ja siis on mul omal kehva tunne või on tahtjaid nii palju, et upun nende alla. Vaatamata kõigele otsustasin oma julguse kokkuvõtta ja teha pakkumise. Huvilisi oli parajalt ja nii sündiski minu mini sessioonide päev.

Tundus hea plaan teha sellest ürtus, kus kõik tulevad peredega külla ning siis järgemööda pildistan. Igale perele oli plaanis 30min.
Kokku kestis see üritus meil ainult umbes 4 tundi. Mul pole õrna aimugi kaua ühte pere pildistasin. Kuna kolmel olid pisikesed lapsed, siis tegin pilte kaua lapsed lasid. Peale seda 4 tundi oli mul tunne nagu oleks 12h füüsilist tööd teinud. Kogu see intensiivne pildistamine, vahele suhtlemine, Iti jälgimine silmanurgast, pisikeste lõbustamine järgemööda ja valguse sättimine, oli nii väsitav.
Esimesel sessioonil sain aru kui kitsa ja pisikese tausta olin teinud.  Olin enda peale natukene pahane aga pikalt polnud aega sellesse süveneda. Enam ei saanud midagi muuta ning tuli hakkama saada ning loota, et mu töötlemise oskused on piisavad.

Kokkuvõttes mul on ülimalt heameel, et tegin selle päeva. Tänu sellele õppisin tohutult ja sain super hea kogemuse, nii pildistamises kui töötluses. Kogusin jälle enesekindlust juurde ja veendusin taaskord, mis minu unistuste töö on.

Iga sessiooni kohta üritan teha eraldi postituse. Kuidagi viimasel ajal ei jõua siia blogisse. Mõtteid on erinevaid aga millestki ei ole väga pikalt kirjutada. Kes rohkem meie asjadega kursis tahab olla, siis soovitan hoida silma peal minu Facebooki lehel. Sinna jõuan veidi tihemini kui siia:)

 

 

Siis kui naistele antakse vaba aega

Siis kui naistele antakse vaba aega

Üks nädalavahetus oli rohkem naistele kui meestele. Nii me siis nautisime oma väärtuslikku aega. Käisime kohalikul kirbukal, väiksel shoping tuuril poodides, lakkisime küüsi, istusime saunas ja tegime maske, jõime veini ja rääkisime juttu ning otseloomulikult ei puudunud sellest ka väikene photoshoot. Mehed samal ajal nautisid […]

Kohad, mis jäetakse ja unustatakse

Kohad, mis jäetakse ja unustatakse

Leidsin nii nii laheda blogi ja see tekitas nii palju emotsioone minus, et tahtsin kohe siin ka jagada seda. Blogi ise saate näha aadressil http://papercutsphoto.blogspot.de/. Teine leht, millel ma varasemalt juba silma peal hoian on  http://www.abandonedamerica.us/ Mulle tohutult meeldivad maha jäetud majad ja kohad. Igakord vaatan […]

Preili Minna Loore photoshoot

Preili Minna Loore photoshoot

Unustasin mainida oma eelmises postituses, et tegin mõned pildid Minna Loorest. Algselt oli küll plaanis ema-tütre pildistamine aga läks teisiti seekord, eks siis järgmine kord:)

DSCF6884-2

DSCF6885

DSCF6887

DSCF6891

DSCF6895-2
DSCF6901-2

DSCF6903

DSCF6911

DSCF6912

DSCF6915-2
DSCF6945

DSCF6954-2

DSCF6955-2

DSCF6957-2

 

Aitäh

facebook-icon-logo-vector

Benjamini ja Sharoni perekond

Benjamini ja Sharoni perekond

Kui me alles Saksa kolisime, siis esimene tuttav oli Karli töökaaslane Benjamin. Meil läks auto katki kohe esimesel kuul, kumbki meist saksa keelt ei osanud sõnagi ja nii tuli Benjamin appi. Sõidutas Karlit ja aitas üht-teist vajadusel rääkida. Sealt edasi on nende pere meid veelgi […]

Imearmsa perekonna pildistamine

Imearmsa perekonna pildistamine

Ilmselt on kõige suurem osa minu pildistamisest praegu pere pildid. Samal ajal aga on suurim pähkel väikeste laste pildistamine. Osa ei taha sugugi ema jala küljest lahti lasta, et kaamera ees üksi istuda, teised aga ei suuda kuidagi paigal püsida ja kolmandad keelduvad niisama igasugusest […]

Sõbrapäev hakkab juba ennast ilmutama

Sõbrapäev hakkab juba ennast ilmutama

Kohe kohe on käes sõbrapäev ja nii olengi oma pildistamistega sellel lainel juba.

Minu juurde tuli pildistama Kanadast pärit ema oma kahte tütart. Esialgu arvas, et ta ise ei taha minna pildile aga peale mõningast jutuajamist, siiski arvas et mõned võiks ju koos lastega teha. Saksamaal on nad elanud peaaegu sama kaua kui meiegi. Pisemat tütart nägin kõige esimesel spouses clubi kohtumisel, kui ta magas terve aja mõnusalt ema kõhul kandelinas. Tänaseks roomab juba ringi. Kahe väikse lapse pildistamine oli päris huvitav ja humoorikas kogemus. Mõlemad tahtsid eri suundades minema minna samal ajal kui ema neid üritas meelitada tagasi kõrvuti istuma. Aga mis teha kui uus koht on lihtsalt nii nii põnev, et ei saa mitte kuidagi paigal olla.

Pildistamiseks oli mul seekord 15min ja üle pidin andma 10 pilti. Jälle oli mul probleem valida need 10 ja andsin hoopiski 34 (sh must-valged).
Ja esimest korda vaatasin pilte ja mõtlesin, et olen suuteline rohkemaks. Nii pole mu rahulolu päris 100% seekord, pigem polegi rahulolu.

DSCF5345 DSCF5359

DSCF5375-2 DSCF5400

DSCF5361-2 DSCF5388-2

 

Blogi postituse lõpp_3

facebook-icon-logo-vector

Saage tuttavaks – Shiloh Joseph Oburalia

Saage tuttavaks – Shiloh Joseph Oburalia

Vaikselt juba hakkab nii minema, et kui teised puhkavad, teen mina tööd. Hetkel pole see muidugi nagu päris töö, vaid puhas rõõm ja nauding. Pühapäeval oli mu esimene vastsündinu pildistamine. Kui pere sessioone ja muud üht teist olen juba proovinud ning tean vaikselt, mida tahan […]

Kohe kohe kolme lapse ilusad vanemad

Kohe kohe kolme lapse ilusad vanemad

Veel enne kui aasta läbi sai kohtusin Dawni ja Prestoniga, kellel on imearmas perekond ja kuhu on juba paari nädala pärast lisandumas kolmas laps. Downile tegin pakkumise tulla minu juurde kõhupilte tegema ning kui beebi on sündinud võiks ette võtta vastsündinu pildistamise koos perega. Tundub, et […]

Meie pere pildid

Meie pere pildid

Optimist nagu ma kohati olen, mõtlesin et teeme oma perepildid stuudios ise. Mina teen Karlist Itiga ning Karli siis teeb mõned nii, et mina ka peal oleksin.
Reaalsuses see muidugi nii välja ei kukkunud. Väga keeruline on oma last pildistada kui ta paneb jooksu pidevalt, vahepeal ajan teda taga mööda tube ning kui ta lõpuks on nõus uuesti maha istuma, et mõned pildid teha. Siis juhtus tihti nii, et jäin teda imetlema ning unustasin pilti teha.
Nii nagu enamus naisi, nii ka mina olen väga kriitiline endast piltide puhul. Ütlen vaid, et Karli peab veel natukene harjuma, et ma endale tema tehtud piltidel meeldima hakkaks 🙂

Mälestuseks muidugi mõned pildid saime, nii et tegelikult võib sessiooni lugeda edukaks. Aga mu ootused olid kõrgemad ning sellest ka kerge pettumuse tunne.

Lisaks sain nii lahedaid varjupilte Itist, millel pole jõuludega mingit seost. Nendest teen ehk kunagi eraldi postituse.

 

DSCF3259
DSCF3328

DSCF3359

DSCF3361

DSCF3414

DSCF3431

DSCF3470

DSCF3522

DSCF3536

DSCF3580

 

Head aega

facebook-icon-logo-vector